O naší společnosti

Agentura Brigádník s.r.o. je přední pražská pracovní a personální agentura. Nabízíme kompletní portfolio služeb v oblasti zprostředkování zaměstnání tak, abychom plně zabezpečili požadavky našich klientů i zaměstnanců.
Každý den máme více než 130 brigád v Praze a okolí. Na trhu jsme od roku 2007.

 


Proč s námi spolupracovat?

 

Proč u nás pracovat?


"Naši zaměstnanci jsou naší nejdražší hodnotou, protože pouze kvalitní a spokojení zaměstnanci nám umožní uspokojovat potřeby našich klientů."


Naši brigádníci

Do agentury jsem poprvé přišel po svém návratu z ne příliš úspěšného pracovního pobytu ve Velké Británii. Byl jsem tehdy v situaci, kdy jsem se již nechtěl vracet ke své původní práci a hlavně jsem chtěl dělat něco různorodého a něco, co by mě opravdu bavilo, navíc bylo třeba platit nájem a takové ty "nedůležité věci". Tehdy mi kamarád doporučil tuto agenturu.

Pro agenturu pracuji již zhruba 5 let. Jsem velmi spokojený. Líbí se mi velmi slušné a lidské jednání na úrovni. Rovněž ale spolehlivost - co se zde ujedná, to vždy platí. Neexistuje, že by vám tu nezaplatili.

Na brigádách potkávám i studenty, takže se domnívám, že ano. Já teď sice oficiálně nestuduji, nicméně se věnuji seberozvoji, na který si čas, stejně jako na cokoli jiného, vždy udělám. Je třeba si ujasnit, co člověk chce a podle toho se zařídit, sladit to.

V agentuře mi vyhovuje zejména to, jak rychle se zde dá sehnat práce. A co více, že už v první den práce můžete dostat hotově peníze. Za dobu, co zde pracuji, jsem potkal spoustu lidí, kterým agentura Brigádník pomohla z tíživé finanční situace.

Jedna z nejzajímavějších brigád byla, když jsem se zabýval vyhodnocováním stavu silnic v zahraničí. K dispozici jsem měl videozáznam určitého úseku silnice, který jsem zhlédl a následně jsem musel vyhodnotit bezmála 70 parametrů o tom, v jakém stavu silnice je, např. povrch silnice, značení, typ svodidel atd. Bylo to velmi zajímavé a inspirující.

Ano i takové okamžiky se najdou. Když povážíte, kolik času ze svého života věnuje většina lidí práci, byla by škoda, kdyby se člověk v práci občas nepobavil - tedy samozřejmě ne na úkor zaměstnavatele. Krátce po návratu z Anglie jsem prodával na ulici hot dog. O velikonocích jsem si vzal do práce malou pomlázku. Když přišla nějaká zákaznice, řádně jsem ji obsloužil a pak jí řekl, že pro ní ještě něco mám. Vytáhl jsem pomlázku a pustil se do práce! V ten den jsem si vykoledoval čokoládu a několik vajíček.

Většinou žádné problémy nemám, ale jednoznačně ano, ne vždy vše vyjde tak, jak bychom si představovali. Člověk zaspí, brigáda mu nesedí, nejde mu, či se stane, že si člověk s někým, jak se říká, "nesedne". Když se něco takového stalo, agentura mi vždy vyšla vstříc. Domnívám se ale, že to bylo také tím, že jsem měl dobrou vůli to řešit a byl jsem korektní a upřímný.

Výdělky se průměrně pohybují v rozpětí 90 - 150 Kč za hodinu. Někdy jsou však v nabídce i brigády s vyšší mzdou, hlavně tam, kde je vyžadována nějaká konkrétní dovednost či specializace.

Ano, stává se, že se s někým na brigádě seznámím a když je zaměstnavatel spokojen, tak se lze dohodnout spolu s agenturou na pokračování v tom samém složení. Nicméně jsem už potkal i lidi, co byli přáteli a pracovali společně. Myslím si, že když si přátelé uvědomují, že jsou v práci a ne někde na zábavě, neměl by to být problém. Právě naopak.

V zásadě jsou pořád nějaké k dispozici. Bývají ale období, kdy je jich méně. To je hlavně po Vánocích a také v létě o prázdninách, kdy si studenti chtějí vydělat a tudíž je o práci zvýšený zájem.

Agentura mi hodně pomohla. Kolikrát se mi stalo, že jsem byl bez peněz a díky rychlému "zásahu" agentury jsem měl na jídlo. Když jsem začal „brigádničit“, byl jsem nafoukaný a myslel si hodně o sobě. Z toho důvodu mne mnohdy podmínky některých brigád, ačkoli nebyly špatné, iritovaly. Po nějaké době mi ale došlo, že za spoustu věcí, ne-li za všechny, které se mi nelíbí, si mohu sám. Tehdy jsem si začal práce, i té co mě nebaví, více vážit. Taky jsem se ale naučil mít sám sebe více rád a vážit si sebe, což je potřeba, když po vás někdo chce něco s čím nesouhlasíte - je třeba se umět sám sebe zastat.

V současnosti nemám ještě úplně jasno v tom, co to má být konkrétně, ale intenzivně pracuji na tom, abych na to přišel. V budoucnu se chci věnovat tomu, abych dělal co chci, co mě baví a naplňuje. V mém případě je to něco, kde bych nějakým způsobem skloubil kreativitu, pomáhání lidem, cestování a dosažení finanční svobody. Chci na prvním místě pracovat pro radost a pro práci samu. Myslím si, že je to reálné. Úspěch je pak logickým následkem. Mé zkušenosti tomu čím dál více nasvědčují.


Naši zaměstnanci

Nevím, zda se tím lišíme od ostatních pracovních agentur, ale domnívám se, že naší velkou výhodou je, že náš pracovní tým opravdu dbá na to, aby  každý brigádník, který řádně plní své pracovní povinnosti, měl zajištěn veškerou možnou podporu z naší strany. Naši zaměstnanci také oceňují možnost výplaty mzdy, či její 50% zálohy ihned po odpracování směny či různorodost nabízených brigád.

Ačkoliv by se zdálo, že se jedná o práci pouze s mladými lidmi, není tomu tak. S naší agenturou spolupracují brigádníci všech věkových kategorií. Naše práce je jiná především charakterem výběru zaměstnanců pro danou pracovní pozici - u každého uchazeče je nutné správně a navíc rychle odhadnout, pro kterou práci je vhodný a která práce mu bude vyhovovat. Tento úkol činí naší práci specifickou a v jiném oboru se s tímto nesetkáte.

Vzhledem k tomu, že situace na dnešním trhu práce není jednoduchá, přesto chceme dodávat hlavně kvalitní brigádníky, kteří dodržují všechna pravidla, která mají, neporušují pracovní kázeň, apod. Bohužel se najdou i výjimky, které potvrzují pravidlo. S takovými brigádníky spolupráci ukončujeme a věnujeme o to více pozornosti žadatelům, kteří mají o práci skutečný zájem.

Stále jsem studentkou, tudíž na brigádu chodím sem. :-) Ale za svá studia jsem absolvovala už i mnoho jiných brigád.

Téměř každý den zde zažíváme zajímavé příhody. Týkají se většinou našich brigádníků, ale nejsem si jistá, jestli je možné je zveřejnit.

Dle mého názoru je dávno pryč doba, kdy bylo zapotřebí mít „hlavně papír“. Zaměstnavatelé spíše hledí na schopnosti a zkušenosti, kterými uchazeč disponuje. Dá se říci, že je to logické, jelikož firmy potřebují právě takové zaměstnance, kteří jsou schopni se rychle zapracovat a není nutné věnovat větší úsilí jejich zařazení do pracovního procesu.

Nejčastěji obsazujeme brigády, které jsou založeny na manuální práci. To znamená práce ve skladech, u pásů, vykládky, stěhování apod. Velkou část našich brigád tvoří také práce v oblasti administrativy či prodeje. Vzhledem k široké škále druhů brigád je možné nabídnout práci naprosté většině uchazečů.

Jsem studentkou Institutu vzdělávání a poradenství na České zemědělské univerzitě a hledala jsem brigádu, která by souvisela s mým oborem studia. Práce v personalistice je tomu velmi blízko, což byl důvod mého nástupu právě do agentury Brigádník.

U většiny brigád není zapotřebí absolvovat klasický výběrový pohovor, který je vyžadován při výberu uchazečů pro náročnější pracovní pozice či nástup do hlavního pracovního poměru. Vstupní pohovor je tedy zpravidla nahrazen tím, že si s brigádníkem docela obyčejně promluvíme a zeptáme se na jeho zkušenosti a představy o ideální brigádě. Na základě tohoto krátkého rozhovoru nabídneme uchazeči brigádu, pro kterou se domníváme, že má předpoklady a bude mu vyhovovat. Na konci každé brigády je pracovník hodnocen přímo vedoucím na daném pracovišti – tato hodnocení jsou pro nás velice cenná, protože nám poskytují bližší představu o tom, pro který typ prací se brigádník nejvíce hodí, či které brigády je lepší mu již nepřidělovat.
V případě brigád, u kterých je nutné splňovat specifické požadavky, provádíme klasický pracovní pohovor, který má často více fází – je totiž běžné, že náš personalista, specializovaný na náročnější pracovní pozice, provádí předvýběr uchazečů, který pokračuje pracovním pohovorem přímo na daném pracovišti.

O naše stránky pečuje Tvorba webových stránek WEBNIA.cz

190
spokojených zákazníků
23500
registrovaných uchazečů
6500
obsazených míst ročně
11
let zkušeností